A-KING reality s.r.o.
V Újezdech 569/7
621 00   Brno
tel: 542 211 114
NÁŠ TIP
Prodej OV 2+1 s lodžií, Blansko

Prodej OV 2+1 s lodžií, Blansko

Cena: 3.181.500,- Kč
Pronájem 1+kk s lodžií, Brno, Bohunice

Pronájem 1+kk s lodžií, Brno, Bohunice

Cena: 12.500,- Kč za měsíc
Pronájem 2+kk, Brno, Bohunice

Pronájem 2+kk, Brno, Bohunice

Cena: 17.000,- Kč za měsíc
Prodej domu 4+1,Brno,Bohunice

Prodej domu 4+1,Brno,Bohunice

Cena: 7.000.000,- Kč

Hypotéky

Díky snižování úroků u hypoték, bankovních úvěrů a úvěrů ze stavebních spoření jsou podmínky pro pořízení vlastního bydlení momentálně velice příznivé. Přesto je bydlení na dluh pro rodinný rozpočet na dlouhou dobu pořádnou zátěží.

Jak konkrétně zatíží úvěr na získání nemovitosti rodinný rozpočet? Nejde pouze o výši dané měsíční splátky úvěru či hypotéky. Při výběru banky či finančního ústavu je důležité brát v úvahu i "vedlejší" náklady, kterým spousta lidí nevěnuje pozornost, nicméně jejich výše není nezanedbatelná.

Patří sem veškeré poplatky spojené s vyřizováním, čerpáním a splácením hypotéky či úvěru jako jsou např. poplatky za zpracování úvěru či jeho příslib, poplatky za vedení hypotečního účtu, za vedení běžného účtu ( většinou banky vyžadují, aby klient v případě čerpání hypotéky měl současně u daného ústavu otevřený i běžný účet) , za čerpání hypotéky ( jednorázově, postupně, expresně …), za odhad nemovitostí ( i když máte k dispozici svůj odhad nemovitosti většina bank vyžaduje odhad nemovitosti vypracovaný jejich odhadcem) … Rodina by měla počítat taktéž s pojištěním nemovitosti a životní pojistkou. Pojištění nemovitosti se pohybuje většinou v řádu stokorun až několik tisíc za rok, ale životní pojistka může hypotéku prodražit měsíčně i o více než tisíc korun.

Všechny tyto poplatky se liší dle daného finančního ústavu.

Pro vaši jednodušší orientaci jsme pro Vás připravili přehled o pohybu nejzákladnějších " vedlejších " nákladů u jednotlivých finančních ústavů.

Rozhodnutí o tom, u které banky o hypotéku či úvěr zažádat závisí na mnoha faktorech, možnostech klienta a je nutno řešit každý případ individuálně. Pokud vám v rozhodování nepomůže náš stručný přehled základních nákladů spojených s čerpáním hypotéky rádi Vám pomůžeme a poskytneme podrobnější informace přímo u nás v kanceláři či na našem telefonním čísle.

Co je hypoteční úvěr?

Hypotéka je dlouhodobý úvěr na nemovitost v osobním vlastnictví. Doba splatnosti se pohybuje od 5 do 20 let. Při kratší době splácení silně zatěžuje rodinný rozpočet, při delším splácení se úvěr kvůli úrokům prodražuje. Jako zástava slouží nemovitost obvykle pořizovaná. O výši úroku rozhoduje především bonita klienta a typ nemovitosti.

Co je stavební spoření?

Patří k nejvýhodnějším způsobům uložení peněz. Vklady se zhodnocují o 1- 3 % úroků ročně a státní podporu. Naspořené peníze lze použít nejen k financování vlastního bydlení. Ke stavebnímu spoření patří i výhodně úročené úvěry ( od 4- 6 % ročně ). Ty je však potřeba využít na přesně specifické bytové účely. O tento úvěr je možno požádat po 2 letech spoření ( po naspoření obvykle 40 - 50 % z cílové částky) a dosažení tzv. hodnotícího čísla ( hodnocení spořitelny). Dříve je možno získat dražší překlenovací úvěr ( od 4,9 %).

Je možná kombinace hypotéky, úvěru a stavebního úvěru.